Aynı Anda Sevinip Aynı Anda Üzülüyorlar: Fenerbahçe ile Tottenham Arasındaki Telepatik İlişki

Premier Lig takımı Tottenham ile ligimizin takımı Fenerbahçe arasındaki ilişki son zamanlarda dikkatli futbolseverlerin dikkatini çekmişti. 2021-2022 sezonunda iki takımın aynı gün ve saatlerde oynadıkları karşılaşmaların çoğunda Tottenham kazandıysa Fenerbahçe de kazanmış, kaybettiyse kaybetmiş ve berabere kaldıysa berabere kalmıştı. Bu sezon da Tottenham ve Fenerbahçe birbirlerine benzer durumu yaşamakta.

Tottenham ile Fenerbahçe arasındaki ilginç bağ için takvim yapraklarını 2021’e getiriyoruz. Tottenham’ın oynadığı maçlarda kazanıp kaybettiği ve berabere kaldığı maçlara göz atalım.

Bu da Fenerbahçe’nin aynı tarihteki maçları. Büyük bir çoğunlukla aynı gün aynı saatte oynanan karşılaşmalarda iki takım ya kazanmış ya kaybetmiş ya da berabere kalmış. Sonuç yüzde yüz olmasa da iki takım çoğu maçını aynı gün ve aynı saatte oynamıştı.

Tottenham’ın hocası Portekizli Nuno Esprito Santo,

Fenerbahçe’nin hocası Vitor Peraira’ydı. İki takım da sezonu Portekizli hocalarıyla tamamlamamışlardı.

Bu sezona baktığımız da ilginç bir tesadüf karşımıza çıkıyor. İki takım da 10. haftaya kadar liglerinde fırtınalar estirerek lider bulunuyor.

Fenerbahçe ezeli rakibi Trabzonspor karşısında, Tottenham ise ezeli rakibi Chelsea karşısında yenilerek ilk mağlubiyetleri sonrasında liderlik koltuğu rakiplerine veriyorlar.

Tesadüfler bu kadar da değil. Fenerbahçe’de Djiku, Becao ve Fred gibi önemli isimler sakatlanıyor.

Tottenham’da Richarlison, Madisson ve Van de Ven sakatlandı.

Sadece bu da değil. Fenerbahçe’nin teknik direktörü sezon başında yapmış olduğu hücum ve pres futboluyla yerlere göklere sığdırılamıyordu. Şimdi B planı yok diye eleştiriliyor.

Tottenham teknik direktörü Ange Postecoglou da aynı şekilde, Chelsea karşısında 9 kişi kalmasına rağmen A planından vazgeçmeyerek hücum yapmayı düşünmesi sebebiyle eleştiriliyor.

Sizlere ufak bir bilgi daha. Angelos Postecoglou’nun kökenleri Manisa’dan geliyor. 1. Dünya Savaşı’nda Manisa’nın Alaşehir ilçesinden göç etmek durumunda kalan Yunanların arasında Angelos Postecoglou’nun ailesi de yer alıyordu.

İsmail Kartal ise Anadolu Kavağı doğumlu. Manisalı demeyi çok isterdik fakat o kadar da değil…

Bundan sonra Tottenham ile Fenerbahçe’nin fikstürünü ve aldıkları sonuçları daha yakından izleyelim bakalım. Hepimize bedava eğlence işte.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x